معرفی پارک جنگلی فین

پارک جنگلی فین به‌دلیل موقعیت قرارگیری، هرساله به‌خصوص در تابستان، سیزده به‌در و دیگر روزهای تعطیل پذیرای مسافران بسیار است. این پارک از نظر فیزیوگرافی و توپوگرافی جزئی از آبخیز رودخانه چالوس محسوب می‌شود و عرصه‌ای جنگلی در حاشیه رودخانه چالوس است. رودخانه چالوس با عبور از کنار آن، ویژگی خاص و جالبی به پارک می‌بخشد.

دلیل نام‌گذاری این پارک با «فین»، به‌دلیل قرارگیری در حوزه قدیمی جنگلی فین است. دهکده کوچکی در سال‌های پیش در جوار پارک قرار داشت. پل طلاجو نیز در همین نقطه روی رودخانه چالوس واقع شده بود. این پل سنگی تا سال ۱۳۲۰ نیز باقی بود و یکی از مکان‌های تفریحی به‌خصوص در ایام نوروز، خصوصا روز سیزدهم نوروز به شمار می‌رفت.

پارک جنگلی فین کجاست؟

پارک جنگلی فین ازجاهای دیدنی استان مازندران است و در ۶ کیلومتری محور اصلی جاده چالوس-کرج، بعد از پلیس‌ راه چالوس قرار دارد.

دسترسی به پارک جنگلی فین

برای دسترسی به پارک جنگلی فین، ابتدا باید خود را به چالوس یا مرزن آباد برسانید. این مجموعه در فاصله هفت تا هشت کیلومتری از چالوس، در مسیر چالوس به مرزن آباد قرار دارد. 

  • فاصله پارک جنگلی فین از چالوس: بدون ترافیک و در شرایط عادی جوی حدودا ۱۲ دقیقه
  • فاصله پارک جنگلی فین از تهران: بدون ترافیک و در شرایط عادی جوی حدودا ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه

·        بهترین زمان سفر به پارک جنگلی فین

  • شمال کشور در هر فصل سال زیبایی‌های خود را دارد، از طراوت بهاری گرفته تا زمستان برف‌‌پوش. با این همه بهترین زمان سفر به پارک جنگلی فین فصول بهار و تابستان است. البته در نظر داشته باشید که تابستان به‌علت شرجی هوا، می‌تواند برای بسیاری آزارنده باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم در اردیبهشت ماه به پارک جنگلی فین سفر کنید تا علاوه بر زیبایی طبیعت، هوای مطبوع و لطیف شمال را در این وقت سال از دست ندهید.

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *