ساحل ریلی

از آنجایی که این روز‌ها سفر به تایلند در میان گردشگران ایرانی محبوبیت یافته، اطلاع کافی از مکان‌‌های مختلف این کشور برای تجربه‌ی سفری خوب جزو ملزومات سفر است. شبه‌جزیره‌ی ریلی از جمله مکان های تایلند است که در سفر به تایلند باید از آن دیدن کنید.

ساحل ریلی در حقیقت شبه‌جزیره‌ای کوچک و دارای چهار ساحل است. سواحلی که بازدید از آن‌ها در لیست و برنامه‌ی سفر هر گردشگر باهوشی است. ساحل ریلی یکی از پربازدید‌ترین و محبوب‌ترین مکان های تایلند محسوب می‌شود. این ساحل درست در جنوب ساحل آئو نانگ (Ao Nang) قرار دارد و بر دماغه‌ای سنگی قرار دارد که تنها با قایق می‌توان به آنجا رفت. ریلی مکانی آرام، شگفت‌انگیز و خارق‌العاده است. 

تنها در شبه‌جزیره‌ای کوچک با سواحلی بسیار زیبا پوشیده از شن سفید، صخره‌هایی از جنس سنگ آهک، مناظر زیبا، غار‌ها و تالاب‌های پنهان در صخره‌ها که به‌وسیله‌ی جزر و مد دریا به وجود آمده‌اند، رو‌به‌رو خواهید شد. در این شبه‌جزیره، هیچ جاده‌ای وجود ندارد. حتی اتوبوس یا ماشین هم در اینجا به چشم نمی‌خورد. تنها وسیله‌ی نقلیه‌ی موجود قایق‌ها هستند. شبه‌جزیره‌ی فرا نانگ (Phra Nang) اما به‌وسیله‌ی پرتگاه‌هایی از جنس سنگ آهک و دره‌های جنگلی از ساحل ریلی جدا شده است و تنها راه دسترسی به آن، دریا است. ساحل ریلی تصویری از بهشتی گرمسیری است که بدون هیچ جاده و راهی روز‌هایی آرام و البته پر از ماجراجویی را برای شما رقم خواهد زد.

چهار ساحل ریلی

شبه‌جزیره‌ی ریلی متشکل از چهار ساحل ریلی غربی، ریلی شرقی، فرا نانگ و تونسای است که در اینجا به اختصار به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. 

ریلی غربی

از آنجایی که اکثر گردشگران برای ورود به این شبه‌جزیره، از ساحل غربی استفاده می‌کنند، ریلی غربی مهم‌ترین ساحل در شبه‌جزیره‌ی ریلی محسوب می‌شود. این ساحل به ۶۰۰ متر طول، دارای انواع مغازه‌ها و رستوران‌ها است. راه مخصوص پیاده‌روی که در این ساحل وجود دارد، ساحل ریلی غربی را به ریلی شرقی متصل می‌کند. این راه پر از بانگالو (خانه‌های ییلاقی) است که می‌توانید در آن‌ها نیز اقامت کنید. همچنین می‌توانید با ۱۵ دقیقه پیاده‌روی از بخش صخره‌ای این ساحل، به ساحل فرا نانگ برسید. همچنین در ساحل ریلی غربی چهار هتل وجود دارند. 

ریلی شرقی

ساحل ریلی شرقی با سه ساحل دیگر در شبه‌جزیره‌ی ریلی تفاوت زیادی ندارد و محل زندگی خانواده‌ی شاه‌پسند (نوعی گیاه گرمسیری) و انواع پرندگان است. همچنین قایق‌های‌ ماهیگیری نیز در آن به چشم می‌خورند.همچنین محل مخصوص پیاده‌روی زیبایی تا شمال این ساحل کشیده شده است. هتل رستوران‌های کمی در این ساحل وجود دارند که غذا‌های محلی و خوشمزه‌ای سرو می‌کنند. همچنین شب‌ها در این ساحل تفریحات شبانه‌ی هیجان‌انگیزی برگزار می‌شود. 

فرا نانگ

ساحل فرا نانگ که در نزدیکی ساحل آئو نانگ قرار دارد و عموما با این ساحل اشتباه گرفته می‌شود، جنوبی‌ترین ساحل در شبه‌جزیره‌ی ریلی است. این ساحل با ۲۰ دقیقه سفر با قایق، از ساحل آئو نانگ قابل دسترسی است. همچنین با ۱۰ دقیقه پیاده‌روی از ریلی شرقی به فرا نانگ خواهید رسید. در ماه‌های نوامبر تا آوریل که ماه‌های شلوغ و پرگردشگر محسوب می‌شوند، ساحل فرا نانگ نسبت به ساحل ریلی غربی میان گردشگران محبوب‌تر است. 

ساحل تونسای

ساحل تونسای در میان سواحل شبه‌جزیره‌ی ریلی، کمتر شناخته شده است و به‌وسیله‌ی صخره‌ها از ساحل ریلی غربی جدا شده و به ادامه‌ی آن به جنوب می‌رسد. این ساحل که بین دو صخره‌ی آهکی واقع شده، هنگام پایین پودن آب، پیاده قابل دسترسی است. ساحل تونسای علاوه بر داشتن رستوران‌ها و هتل‌ها، به داشتن محل مناسب برای شنا و اسنورکل (شنا زیر آب با داشتن لوله‌ای در دهان) نیز شهرت دارد. 

جاذبه‌های ساحل ریلی

غار شاهدخت

غار شاهدخت در نزدیکی ساحل فرا نانگ قرار دارد. در اصل دو غار در این مکان قرار دارد که مشخصات و ویژگی‌هایی یکسان دارند. این دو غار به‌صورت مارپیچ هستند و ۳ تا ۴ متر عمق دارند. 

غار الماس

غار الماس که غاری بزرگ است، پایین صخره‌ای آهکی واقع است که شبه‌جزیره‌ی ریلی را از کرابی جدا می‌کند. این غار از سواحل ریلی غربی و شرقی قابل دسترسی است و رسیدن به آن مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد. همچنین نور و مسیر‌های چوبی برای سهولت حرکت در داخل غار، فراهم شده است.

سنگ‌ نوردی

شبه‌جزیره‌ی ریلی در جنوب تایلند برای سنگ‌نوردی‌هایش شهرت دارد و حتی برای افراد مبتدی نیز امکان سنگ‌نوردی وجود دارد. دماغه‌ی میان سواحل فرانانگ و ریلی شرقی محبوب‌ترین نقطه میان سنگ‌نوردان است. چرا‌که امکان سنگ‌نوردی را برای مبتدیان و افراد حرفه‌ای به‌خوبی فراهم کرده است. 

مرداب پنهان (سافرانانگ)

سافرانانگ در زبان تایلندی به‌معنای «برکه‌ی شاهدخت مقدس» است. از آنجایی که رسیدن به این مرداب کمی سخت است، اگر جوان هستید حتما از آن دیدن کنید. این مرداب جذر و مد دارد. توجه داشته باشید که هنگام مد، بهترین زمان برای بازدید از آن است. برای بازدید از این مرداب، حتما لباس کافی و مناسب به تن داشته باشید.

آدرس 

تایلند، ساحل غربی جنوب تایلند، کرابی، شبه‌جزیره‌ی ریلی

مسیر دسترسی

اگر با تور قصد سفر سفر به تایلند را دارید، توجه داشته باشید که تور شامل بازدید از کرابی و این شبه‌جزیره باشد. در صورت سفر بدون استفاده از تور، به ساحل غربی جنوب تایلند یعنی کرابی رفته، از آنجا به‌وسیله‌ی قایق خود را به این شبه‌جزیره برسانید.

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *