پارک ملی ساوو در کنیا

پارک ملی ساوو  در کنیا از قدیمی ترین و پهناور ترین پارکهای ملیکنیا و قاره آفریقا که با عبور راه آهن و جاده اصلی نایروبی به مومباسا به دو پارک ساووی غربی با مساحت 9 هزار کیلومتر تا مرز تانزانیا در جنوب و ساووی شرقی با 12 هزار کیلومتر تقسیم شده است.این پارک ۴ درصد از مساحت کنیا را تشکیل داده.و آبشارها، ساوانا، تپه های آتشفشانی، فلات ها و انواع حیات وحش را در خود جای داده است.

پارک ملی ساوو شرق  و پارک ملی ساوو غرب :

این دو پارک ملی جداگانه هستند. حدود 22000 کیلومتر مربع مساحت دارد و یکی از بزرگترین پارک ها در کنیا است. این پارک با خط راه آهن مومباسا به سایر نقاط کشور به دو بخش تقسیم شده است. پارک ملی زیبا با دشت های باز بزرگ و برخی از ویژگی ها شامل چشمه ، مرداب ها و دریاچه جیپ. بعضی از حیوانات در این نقطه پرندگان، فیل ها، کرگدنها و پلنگ ها هستند.

  • پارک ملی ساوو شرق

یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌های ملی کنیا است که ۱۱٬۷۴۷ کیلومتر مربع وسعت دارد. گشایش‌یافته در ۱۹۴۸، این پارک در ناحیه تائیتا-تاوتا در استان ساحلی قرار گرفته. پارک به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده که توسط راه‌آهن از هم جدا می‌شوند. نام پارک از رودخانه ساوو می‌آید؛ رودی که از از غرب به شرق این پارک ملی در جریان است. انتهای غربی پارک به مرز تانزانیا می‌رسد. ساووی شرقی در بین نایروبی و مومباسا قرار دارد و به فیل های بزرگش معروف است.

  • پارک ملی ساوو غرب 

در استان ساحلی کنیا قرار دارد و در مجموع ۹۰۶۵ کیلومتر مربع گستردگی دارد. جادهٔ A109 نایروبی-مومباسا و راه آهن این منطقه این پارک را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌کند. بخش شرقی و غربی به همراه بخش‌های حفاظت شده منطقه حفاظت شده ساوو را می‌سازد.

ساووی غربی با چشم‌اندازی از کوه‌های آتشفشانی خودنمایی می‌کند درحالی‌که ساووی شرقی زمین‌هایی هموار دارد. پارک ملی ساوو مقصدی ایده‌آل برای افرادی است که به‌دنبال جایی برای تنهابودن و حریم‌شخصی و اکتشاف در حیات‌وحش می‌گردند.

در این پارک ملی حیوانات متعددی زندگی میکنند که از جمله خاص ترین آنها میتوان به فیل های بزرگ اشاره کرد .یکی از خاص ترین هتل هایی که در تورهای کنیا در آن اقامت داریم دقیقا در این منطقه است .

برای اطلاع از تورهای شگفت انگیز کنیا پیج های ما را دنبال کنید .

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *