تنگ تیزاب کجاست؟

حیف است به استان فارس سفر کنید و تنگ تیزاب را نبینید. اردکان فارس که البته با اردکان یزد فرق دارد، یکی از شهرهای سپیدان به‌شمار می‌رود. تیزاب تا شهر اردکان ۲۹ کیلومتر فاصله دارد، یعنی نیم ساعته می‌رسید. البته اگر از شیراز حرکت کنید، ۱۳۲ کیلومتر، حدود ۲ ساعت راه در پیش دارید.

در تنگ تیزاب رودخانه‌ باصفایی جریان دارد که دائمی است و آب شیرین دارد. این رودخانه از کوه‌های سپیدان سرچشمه می‌گیرد. این‌جا گذرگاه یکی از مسیرهای رودخانه بشار است.

بهترین زمان سفر به تنگ تیزاب | کی‌ برویم بهتر است؟

می‌دانید که تنگه به شهر شیراز  نزدیک‌تر است. شاید برای همین هم برخی آن را از توابع یاسوج و بخشی از مرکز ایران می‌دانند. آب و هوای یاسوج هم که می‌دانید در اکثر مواقع سرد است. به همی خاطر است که پیشنهاد می‌کنیم بهار و تابستان را برای بازدید از تنگه در نظر بگیرید. در این زمان هوا مطبوع‌تر است و فضا سبزتر. البته اگر اهل سفرهای دونفره عاشقانه و ثبت عکس‌های یادگاری جذاب با برگ‌های پاییزی هستید هم می‌توانید به این منطقه زیبا بروید. اینجا پاییز رنگارنگ زیبایی دارد که قاب خیال‌انگیزی برای دوربینتان می‌شود. به سفر زمستانه آن هم تنها بهتر است فکر نکنید. زحمت و سرمایش خیلی بیشتر از لذت حضورش است.

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *