باغ گلهای شیراز کجاست؟

باغ گلهای شیراز را در معالی آباد و در شمال غربی شهر راه‌اندازی کرده‌اند. در خیابان شهید محمدی می‌توانید این باغ تماشایی را پیدا کنید. اگر آدرس را از بومی‌ها بپرسید، با خون‌گرمی به شما کمک می‌کنند. ‌

معرفی باغ گل ها شیراز

در هر گوشه از کشور پهناورمان باغی پرگل و تماشایی پرورش داده‌اند. ممکن است اسم باغ گلها اصفهان را شنیده باشید. خوب است بدانید، شیراز هم باغ گلی شگفت‌انگیز و چشمگیر دارد. این باغ گل، زیبایی شهر را دوچندان می‌کند. باغ گل ها شیراز یکی از باغ گل های ایران است که آن را در سال در اردیبهشت 98 راه‌اندازی کرده‌اند. این تاریخ هم‌زمان با روز بزرگداشت شیراز بود. مساحت این باغ حدود سه‌ونیم هکتاراست و بخش‌های مختلفی دارد. بعضی از این بخش‌ها هنوز نیمه‌کاره هستند. در این باغ گونه‌های مختلفی از گیاهان گل‌دار و بی‌گل و درخت‌های تنومند را پرورش داده‌‌اند.

جاذبه های گردشگری باغ گلهای شیراز

این باغ دست کمی از باغ گلها مشهد و باغ گل ها کرمانشاه ندارد. گل‌های رز رونده و آبشار طلایی در ورودی باغ انتظارتان را می‌کشند. زمانی که در باغ قدم بگذارید، مثل این است که به بهشتی کوچک وارد شده‌اید. در دو سمت مسیر پیاده‌رو گل‌های متنوع و رنگارنگی را کاشته‌اند. تنوع گل‌ها در این باغ بسیار زیاد است. درخت‌های بلندقامت فضای باغ را زیباتر کرده‌اند. کنار پای درخت پایه‌ای فلزی وجود دارد که اسم و مشخصات هر درخت را روی آن نوشته‌اند. در این باغ تماشایی با هر نفس عطر گل‌های همیشه بهار و رزهای رنگارنگ را حس می‌کنید. در قلب باغ دریاچه کوچکی درست کرده‌اند که طراوت و شادابی بی‌نظیری دارد. اطراف این دریاچه درخت‌های بید لرزان سر برافراشته‌اند. شاخه‌وبرگ‌های بید‌های مجنون با هر نسیم به این سو و آن سو می‌رود.

باغ گل‌های شیراز تزیینات چشمگیری دارد. مترسک زیبای باغ کنار یکی از درخت‌ها ایستاده است و به شما لبخند می‌زند. در بخش دیگری از باغ می‌توانید از فرش گل طبیعی دیدن کنید. در این فرش به جزئیات و رنگ‌بندی‌های ویژه‌ای توجه کرده‌اند که نتیجه کار را باشکوه کرده است. این تصاویر از پشت دوربین عکاسی هم دیدنی می‌شود. در این باغ سوژه‌های شگفت‌انگیزی برای عکس‌هایتان مهیاست.

امکانات رفاهی باغ گل ها شیراز

در بخش‌های مختلف باغ صندلی‌های فلزی و نیمکت‌های چوبی را فراهم کرده‌اند. خوب است زیر سایه درخت‌ها بنشینید و از تماشای گل‌ها لذت ببرید. زمانی که به بازدید از این باغ می‌روید، بهتر است آب آشامیدنی همراهتان باشد؛ زیرا هنوز بخش کافی‌شاپ این مجموعه را تکمیل نکرده‌اند. برای پارک خودروها هم نگران نباشید. این مجموعه پارکینگی اختصاصی دارد.

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *